Bilbon Euskaraz

Bilbon Euskaraz

Agenda

 

atzera Abendua 2018 aurrera
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 

abenduak 03

"Gure oroitzapenak" filmearen aurkezpena eta hitzaldia

Ordua: 19.00-21.00
Non: Abando/Indautxuko Udaltegia
Mota: Zinea

 

abenduak 03

Zineforuma: "Gure oroitzapenak" (jatorrizko bertsioan eta gaztelerazko azpitituluekin)

Ordua: 19.00
Non: Elkanoko Udaltegia
Mota: Zinea

Oskar Alegria + Özcan Alper + Asier Altuna + Mireia Gabilondo + Eugëne Green + Itziar Leemans + Josu Martinez + Fermin Muguruza + Ane Muñoz + Maider Oleaga + Carlos Quintela + Maialen Sarasua

 

abenduak 03

Mami Lebrun

Ordua: 19.30
Non: Arriaga Antzokia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Ane Pikaza + Kepa Errasti + Ainara Ortega + Getari Etxegarai (zuzendaria)

8€ / 18€

 

abenduak 04

Bakarrizketa: Euskañolitis (Ohian Vega)

Ordua: 19.00
Non: Santutxu Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 05

Literatura topaketa Anjel Lertxundirekin: Itzulpena, gelditzeko datorren bisita hori

Ordua: 19.00
Non: Bizkaiko Foru Liburutegia
Mota: Literatura

 

abenduak 06tik - abenduak 07ra

Slava (jatorrizko bertsioan, euskarazko azpitituluekin)

Ordua: 19.00
Non: Bilbao Arte
Mota: Zinea

Lehen astearteko hitzordua: zinea euskarazko azpitituluekin.

Kristina Groveza + Petar Valchanov (Bulgaria/Grecia, 2016)

 

abenduak 10

Bertso-saioa: Maialen Lujanbio, Aitor Mendiluze eta Sustrai Colina

Ordua: 19.30
Non: Deustu Udaltegia
Mota: Bertsolaritza

Kultur Gabonak

 

abenduak 11

Antzerkia: "Garai zekenak"

Ordua: 11.00
Non: Arriaga Antzokia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Miren Gaztañaga + Kepa Errasti + Arantza Goikoetxea + Gabriel Ocina + Aritza Rodriguez + Pako Revueltas + Raul Concelo (zuzendaria)

15€ / 20€

 

abenduak 11

Klown: "ZirriBorro" (Badut)

Ordua: 18.00
Non: Castaños Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 11

Ipuin-kontaketa: "Margo ipuinak"

Ordua: 18.00
Non: Iralako Biblioteka
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Inés Bengoa. Kultur Gabonak

5-10 urte

 

abenduak 12

"Gure oroitzapenak" filmearen aurkezpena eta hitzaldia

Ordua: 19.00-21.00
Non: La Bolsa
Mota: Zinea

 

abenduak 12

Pailazoak: "Desioak" (Monda Lironda)

Ordua: 18.00
Non: Castaños Udaltegia
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Kultur Gabonak

 

abenduak 12

Zineforuma: "Gure oroitzapenak" (jatorrizko bertsioan gaztelerazko azpitituluekin)

Ordua: 19.00
Non: La Bolsa Udaltegia
Mota: Zinea

Oskar Alegria + Özcan Alper + Asier Altuna + Mireia Gabilondo + Eugène Green + Itziar Greemans + Josu Martinez + Fermin Muguruza + Ane Muñoz + Maider Oleaga + Carlos Quintela + Maialen Sarasua

 

abenduak 13

Pailazoak: Pepa eta Kutxo

Ordua: 18.00
Non: Zurbaranbarri Udaltegia
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Kultur Gabonak

 

abenduak 13

Bakarrizketa: "Putinen guardasola" (Ramon Agirre eta Inazio Tolosa"

Ordua: 19.00
Non: Santutxu Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 14

Klown: "Klowmunikatu fest" (Puski eta Txurruski)

Ordua: 18.00
Non: Zurbaranbarri Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 15

Musikala: "Gau magikoa: Kai, Mai eta Koa" (Gontzal Mendibil)

Ordua: 17.00 / 19.00
Non: Arriaga Antzokia
Mota: Antzerkia eta Dantza

7€ / 16€

 

abenduak 15

Bertsok finala 2018

Ordua: 17.00
Non: Bilbao Arena
Mota: Bertsolaritza

 

abenduak 15

Ipuin-kontaketa: "Bazen beste behin..." (Pedro Ruiz, Alabazan)

Ordua: 17.45
Non: Zabala Udaltegia
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Kultur Gabonak

 

abenduak 15

Antzerkia: "Baserrian amets" (Eidabe)

Ordua: 18.45
Non: Zabala Udaltegia
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Kultur Gabonak

3-7 urte

 

abenduak 15

Antzerkia: "Mari eta gaileta fabrika" (Eidabe)

Ordua: 19.00
Non: San Frantzisko Udaltegia
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Kultur Gabonak

7 urtetik gorako umeentzat

 

abenduak 15

Kontzertua: Ruper Ordorika

Ordua: 22.00
Non: Kafe Antzokia
Mota: Musika

12€

 

abenduak 16

Musikala: "Gaur magikoa: Kai, Mai eta Koa" (Gontzal Mendibil)

Ordua: 12.00 / 17.00
Non: Arriaga Antzokia
Mota: Antzerkia eta Dantza

7€ / 16€

 

abenduak 16

Kontzertua: Ruper Ordorika

Ordua: 19.00
Non: Kafe Antzokia
Mota: Musika

12€

 

abenduak 17

Antzerkia: "Garai zekenak"

Ordua: 11.00
Non: Arriaga Antzokia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Miren Gaztañaga + Kepa Errasti + Arantza Goikoetxea + Gabriel Ocina + Aritza Rodríguez + Rako Revueltas + Raúl Concelo (zuzendaria)

15€ / 20€

 

abenduak 17

Ipuin-kontaketa: "Olentzero eta bere lagunak" (Alberto BArgos)

Ordua: 18.00
Non: San Inazioko Biblioteka
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

5-10 urte

 

abenduak 18

Antzerkia: "Garai zekenak"

Ordua: 11.00
Non: Arriaga Antzokia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Miren Gaztañaga + Kepa Errasti + Arantza Goikoetxea + Gabriel Ocina + Aritza Rodríguez + Rako Revueltas + Raúl Concelo (zuzendaria)

15€ / 20€

 

abenduak 20

Pailazoak: "Trotamundis" (PomPom)

Ordua: 18.00
Non: Castaños Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 20

Pailazoak: "Baietz lortu" (Monda Lironda)

Ordua: 18.00
Non: Zurbaranbarri Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 20

Antzerkia: "Bihotz salatarioak" (ATX Teatroa)

Ordua: 19.30
Non: Deustu Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 20

Kontzertua: Skean Kristo

Ordua: 21.30
Non: Kafe Antzokia
Mota: Musika

 

abenduak 21

Pailazoak: "Show berria prestatzen" (Korri eta Xalto)

Ordua: 18.00
Non: Zurbaranbarri Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 21

Ipuin-kontaketa: "Ipuinak dantzan" (Ane Apika + Intxixu Valbuena)

Ordua: 18.30
Non: Basurtu Udaltegia
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

Kultur Gabonak

 

abenduak 22

Antzerkia: "Nor da Olentzero" (Patxin eta Potxin)

Ordua: 12.30
Non: Auzoka Zentro Komunitarioa (Zorrotza)
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 22

Magia ikuskizuna: "Hator magiara" (Tor Magoa)

Ordua: 19.00
Non: Olabeaga Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 23

Klown: "Trotamundis" (PomPom Antzerkia)

Ordua: 13.00
Non: La Floresta Parkea (San Adrian Auzoa)
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 26

Antzerkia: "Ulisesen bidaia"

Ordua: 17.00 / 19.00
Non: BBK Aretoa
Mota: Haurrentzako ekitaldiak

5€ / 6€

 

abenduak 27

Antzerkia: "Olentzeroren bidaia zoragarriak" (Zirtaka)

Ordua: 18.00
Non: Altamira Udaltegia
Mota: Antzerkia eta Dantza

Kultur Gabonak

 

abenduak 29

Kontzertua: SUTAGAR + Auritz

Ordua: 21.00
Non: Santana 27
Mota: Musika

18€ / 21€

 

abenduak 29

Kontzertua: Mikel Urdangarin

Ordua: 22.00
Non: Kafe Antzokia
Mota: Musika

15€

 

urtarrilak 11tik - abenduak 11ra

Lizarditarrak Euskal Dantzak (Darabilbo)

Antolatzailea: Bilboko Udaleko Euskara eta Hezkuntza Saila eta Bilboko Euskaltegiak
Ordua: 19.00-20.00
Non: Gaztedi Dantza Taldea (Santutxu Kalea 74, Bilbo)
Mota: Aisia
url: ikusi

Ba al zenekien?

Hizkuntza eskola ofizialak

Ba al zenekien Hizkuntza Eskola Ofizialean hizkuntza bat ikasteagatik ez dela diru-laguntzarik ematen?

atzera Iraila 2019 aurrera
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Bilbao